Jak se tvoří vlastní PBN

V tomto příspěvku vám chci přiblížit, jak se vytváří PBN síť. Podrobněji některé procesy popíši někdy v budoucnu na tomto blogu.

Co je to PBN – Privátní Blogovací Síť?

PBN je síť stránek, které jsou privátně vlastněny a jsou používány k vytváření odkazů na jiné webové stránky za účelem dosažení lepších pozic v Googlu nebo Seznamu.

Každá stránka je na doméně 1. řádu a odkazy vedou z homepage. Odkazy vedou přímo na naši stránku, které chceme zvýšit pozice ve vyhledávačích.

Skutečná síla PBN je v tom, že vy sami vlastníte tyto stránky. Takže máte absolutní kontrolu nad tím, odkud a jak k vám vedou zpětné odkazy. To znamená, že můžete rychle upravit klíčová slova, odebrat odkazy nebo přidat více zpětných odkazů. A to byste normálně nemohli dělat, pokud tuto stránku nevlastníte!

Jak najít a zaregistrovat domény pro naši PBN síť

Je několik cest jak získat domény pro vaši novou PBN. Nejtěžší je najít ty kvalitní domény!

Expirované domény

Toto je nejvíce používaná cesta. Najdeme expirované domény na které vedou kvalitní zpětné odkazy.

Pokud se vám nechce scrapovat (odchytávat programem) domény, můžete se dívat zde a čekat až se tu objeví nějaká kvalitní expirovaná doména. Pokud zadáte do googlu „Expirované domény“ vyskočí vám více stránek, kde jsou expirované domény k dnešnímu datu.

Nicméně všechny dobré domény jsou většinou ihned zabrané.

Jdeme odchytávat domény!

Pokud se Vám nedaří najít žádnou kvalitní doménu, musíme se vydat tedy jinou cestou. Tou další cestou je odchytávání expirovaných domén s kvalitními odkazy.

Co na to budeme potřebovat?

  • Seedlist
  • Program na odchytávání
  • Proxy
  • VPS – virtuální server

Seedlist

Nejprve budeme potřebovat seedlist. A co je to seedlist? Seedlist je seznam klíčových slov, podle kterých chceme najít expirované domény. Díky seedlistu najdeme stránky na webech, kde jsou např. partnerské webové stránky a zde můžeme najít expirovanou doménu.
Většinou to bývají slova jako „partneři“, „partnerské odkazy“ atd.

Níže uvedu příklad:

Program na odchytávání expirovaných domén

Pokud máme již připravený seedlist, budeme potřebovat program na odchytávání expirovaných domén. Nejlépe by tento program měl běžet na VPS, protože odchytávání domén může trvat i několik dní.
Jaký je nejvhodnější program na odchytávání?

Na odchytávání doporučuji program ScrapeBox. Bohužel tento software není zdarma. Můžete ho zakoupit na oficiálních stránkách scrapeboxu a stojí 97$ po slevě (cca přes 2000 Kč). A toto je v porovnání s ostatními asi nejlevnější varianta, jelikož za tento program zaplatíte pouze jednou a u ostatních musíte platit měsíčně zhruba stejnou cenu.

Scrapebox

Váš seedlist vložte do kolonky keywords. Doporučuji v nastavení si přidat proxy domény. Můžete si najít nějaké free proxy, ale doporučuji svoje vlastní placené private proxy.

Poté klikněte na tlačítko “Start Harvesting”. Až se odchytávání dokončí, klikněte na „Trim to Root“. Tím se všechny URL adresy zkrátí na samotnou doménu. Poté klikněte na „Export URL list“ a uložte do textového souboru. Nyní máme seznam domén, které mohou být potenciálně expirované, nicméně o nich ještě nic nevíme a taky budeme mít v seznamu spoustu domén, které pro nás nemají vhodnou koncovku.

Které domény z našeho odchytu jsou expirované?

Nyní musíme zjistit jaké domény jsou expirované. Abychom nemuseli zkoušet po jednom, která doména je expirovaná, najdeme si doménové registrátory, které umožňuji hromadnou kontrolu dostupnosti domén. Našel jsem např. Active24, kde můžete zkontrolovat až 20 domén na jednou. Není to sice mnoho, ale furt je to lepší než kontrolovat domény každou po jedné… 🙂

Některé dražší programy umí odchytávat a zároveň kontrolovat zda je doména dostupná, ale to je zase na jiný článek do blogu.

Až budeme mít list expriovaných domén, začneme kontrolovat odkazy.

Jaké odkazy vedou na naše odchycené expirované domény?

Po tom, co víme, které domény jsou expirované, musíme zjistit jaké odkazy nám na ně vedou. Budeme potřebovat několik SEO nástrojů.

Na zjištění odkazů domény budeme potřebovat jeden z těchto nástrojů: Ahrefs, MOZ, nebo Majestic.

Všechny tyto nástroje jsou placené a nestojí zrovna málo. Snažíme se vyhnout doménám, na které vedou např. jen odkazy z katalogů. Důležité je aby na každou doménu vedlo alespoň 5 odkazů z domén 1. řádu a na těchto doménách nesmí být zaspamované odkazové portfolio.

Dále je důležité aby na doménách nebyly odkazy, které obsahují viagru, erotiku, půjčky a jiné nepěkné věci.

Jdeme prověřit, jaký obsah byl v historii na doméně

Nyní musíme prověřit, jaký obsah byl na doméně. Používám 2 nástroje na zjištění historie domény. Web archive a Screenshots.

Zadáme doménu do web archívu a zjistíme co bylo v minulosti na doméně. Obsah stránky by měl korespondovat s názvem domény – např. na webu nejlepsimoda.cz je obsah s půjčkami. Opět se díváme zda na doméně v minulosti nebyl web s půjčkami, erotika nebo viagra a taky by neměl být web v minulosti součástí jiné PBN. Pokud ano, musíme doménu zahodit.

Je daná doména zaindexována?

Můžeme zkusit zda je daná doména zaindexována. Jděte na Google a zadejte site:nazevdomeny.cz a pokud je doména zaindexována, je to pro nás dobré. Pokud doména není zaindexována, není to zas až takový problém, doména jde většinou znovu zaindexovat pokud nebyla penalizována v minulosti od Googlu. Ale je jistější vybírat zaindexované domény, protože tím máte jistou garanci, že doména není penalizována deindexací od Googlu.

Hostování naší nové PBN

Pokud jste si vybrali domény, zaregistrujete si je u registrátorů. Nyní budeme potřebovat hosting. Vybírejte více hostingových providerů.
Můžete kombinovat free hostingy s placenými.

Jaký vybrat Systém pro správu obsahu?

CMS – systém pro správu obsahu bych vybral ty nejznámější a nejpoužívanější CMS. A proč použít CMS? Jednoduše proto, protože mít PBN web na HTML není moc praktické pro přidávání článků a odkazů.
Jaké CMS můžete použít?

  • WordPress
  • Joomla
  • Drupal

Já osobně doporučuji použít WordPress, jelikož je to v současnosti asi nejpoužívanější CMS systém, který je přehledný a bezpečný.

A nyní byste měli mít svoji vlastní PBN. 🙂

Teď už jen zbývá se o svoji PBN starat, přidávat nové články a starat se o ni jako o webové stránky na které chceme aby nám přišli smrtelní návštěvníci.

Z vaši nové PBN stránky můžete odkazovat na více vašich webových stránek. Pokaždé byste měli psát unikátní a kvalitní články na vaši PBN.

Pokud toto celé nechcete absolvovat, mám pro Vás řešení. Můžete si zakoupit odkazy z mojí PBN. Já jsem se tím již prokousal za Vás. 🙂

Moje odkazy můžete koupit zde.

 

 

Líbil se vám článek? Můžete ho sdílet:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someoneBuffer this page
Tags:,